TÜRKİYE KENTSEL MORFOLOJİ ARAŞTIRMA AĞI KURULUŞ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Türkiye Kentsel Morfoloji Araştırma Ağı’nın kuruluş çalıştayı 11 Nisan 2014 tarihinde Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi’nin ev sahipliğinde Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya toplam 7 üniversiteden 16 araştırmacı ve akademisyen katıldı. Toplantının sonunda şu kararlar alındı:

1. Mersin Üniversitesi Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi’nin Türk Kentsel Morfoloji Araştırma Ağı’nın genel sekreterliğini yürütmesi konusunda uzlaşıldı. Araştırma Ağı’nın Yönetim Kurulu’nu Kuruluş Çalıştayı’na katılan araştırmacıların oluşturmasına, Kurul’un başkanlığının İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Prof.Dr. Ayşe Sema Kubat tarafından, yardımcılığının da Mersin Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç.Dr. Tolga Ünlü tarafından yürütülmesine karar verildi.

2. Ayşe Sema Kubat’ın Urban Morphology dergisinde yayınlanmış “The Study of Urban Form in Turkey” adlı makalesinde yer alan listeyi geliştirmek ve güncellemek için bir komite oluşturuldu.

3. İlk TNUM Sempozyumu’nun 22-23 Ekim 2015 tarihlerinde Mersin Üniversitesi’nde yapılamsı konusunda  görüş birliğine varıldı.

DSC_0031 - DSC_0030 732pixDSC_0027 - DSC_0028 732pix DSC_0041 - DSC_0044 732pix L1000268 732pix L1000267 732pix

Reklamlar
TÜRKİYE KENTSEL MORFOLOJİ ARAŞTIRMA AĞI KURULUŞ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s